Dodano: 2023-04-20, Jubileusz 100- lecia parafii

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Przeżywając rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” mamy za sobą okres Bożego Narodzenia i kończący się okres Wielkiego Postu.

Radujemy się przeprowadzonymi  praktykami duszpasterskimi, które wspólnie przeżywaliśmy, najpierw w okresie Wielkiego Postu,   licznym uczestnictwem w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali a także rekolekcji wielkopostnych przeprowadzonych przez Ks. Mateusza Pobihuszkę  które przygotowały nas  do przeżywania Triduum paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy.

24 kwietnia o godzinie 18.00 będziemy mogli Bogu wyśpiewać radosne Magnificat – Wielbi Dusza moja Pana… bo wielkie rzeczy uczynił dla nas – za 100 lat istnienia kargowskiej parafii dziękując za owoce duchowe istnienia naszej wspólnoty modląc się by w przyszłości wydawały one obfity plon . Uroczystość uświetni obecność ks. Biskupa oraz kapłanów pochodzących z parafii, wcześniej posługujących w naszej wspólnocie oraz kapłanów z dekanatu. Zapraszam całą rodzinę parafialną do wzięcia udziału we wspólnym dziękczynieniu.

27 kwietnia Kargowski Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje otwarty panel dla mieszkańców Kargowej z okazji 100- lecia parafii p.w. św. Wojciecha. W ten sposób pragnie wpisać się w historię naszej małej Ojczyzny. Rozpocznie się on o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury. W programie uwzględniono wystąpienie proboszcza z wykładem na temat historii naszej parafii na podstawie zapisów moich poprzedników. Jest to niezwykła historia naszego miasteczka i parafii, którą warto poznać. W imieniu organizatorów zapraszam do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

Maj to czas nabożeństw majowych a także wytężonych przygotowań do przeżycia Uroczystości I komunii świętej do której przystąpi 52 dzieci. W ostatnią niedzielę maja czekają nas dwie podniosłe uroczystości. Dzieci klas III po raz pierwszy otrzymają dar miłości Boga w Sakramencie Eucharystii. Tego samego dnia o godz. 12.30 odbędą się prymicje diakona Rafała Kierczuk. Polecam modlitwie wiernych owocne przygotowanie do tych wydarzeń.

W czerwcu przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wychodząc w procesji na ulice naszego miasta i drogi naszych wsi zapraszając Chrystusa do naszego codziennego życia. Uczynimy to z dziećmi klas czwartych, które  w duchowy sposób przypomniały sobie pierwsze przyjście Pana Jezusa w komunii świętej.

Po zakończonej oktawie Bożego Ciała wkroczymy w  okres zwykły w roku liturgicznym. Będzie to  czas zbliżających się urlopów i wakacji. Oby to wszelkie dobro zarówno w wymiarze duszpasterskim jak  i administracyjnym pozwoliło nam dobrze przeżywać ten okres i wykorzystać ogromny potencjał duchowy wlany w serca parafian. Niech także wszelkie wakacyjne wyjazdy dzieci, młodzieży i dorosłych będą okazją do spotkania Boga czy to w pięknie przyrody, czy w kontakcie z drugim człowiekiem, czy to w Rodzinie w poczuciu otwartości, życzliwości i chrześcijańskiej miłości i szczęśliwego powrotu do domu.

We wdzięcznej modlitwie przed Bogiem Wasz Proboszcz ks. Marek.

Szczęść Boże!

Parafia Kębłowo